Hc Olomouc Zápasy, Online: Olomouc - Pardubice 4:5N, Přípravné Zápasy - Sport.Idnes.Cz

October 11, 2022, 6:18 pm

Konrád (Špunar) – Rašner, Dujsík, Mareš, Ondrušek, Řezníček, Valenta, Groch, Černý – Káňa, Nahodil (C), Navrátil – Burian, Knotek, Kimek – Bambula, Handl, Kunc – Olesz, Mácha, Kucsera Klouček (Frodl) – Kolář (C), Hrádek, Robertson, Chabada, Vála, Zdráhal – Paulovič, Musil, Camara – Říčka, Poulíček (A), Rohlík – Koffer, Roman, Anděl – Costa, Herčík, Formánek

Vítkovice vyzvou v předkole Olomouc! Domácí zápasy vždy od 17:00 - HC VÍTKOVICE RIDERA

Na druhou stranu mohl za malou chvíli dvě minuty obdržet i Solovjev a sudí tak nejspíše kompenzoval zákrok na Gumana. Petr Fridrich se dokázal individuálně prokličkovat olomouckou obranou a po Škůrkově zákroku bylo k vidění trestné střílení. To si vzal na starost Tomáš Guman, který je jeden z největších techniků ve vítkovickém dresu. Místo klička ale střelou zápěstím zamířil pouze do připravené lapačky Branislava Konráda. Olomouc navíc v závěru třetiny nastřelila zásluhou Škůrka tyč. Vítkovice věděly, že musí. Že pokud tuto třetinu nevyhrají, čeká je konec sezony. Dobrou šanci měli vítkovičtí poté, co Kovář hledal najíždějícího Krenželoka, kterému se povedlo ze vzduchu tečovat kotouč, ale Konrád si s tečí dokázal poradit. Také Olomouc měla dobrou šanci, když se kotouč odrazil ke Kuncovi, ale proti jeho pokusu se Stezka dokázal přesunout. K vidění byla dlouhá část utkání bez přerušené hry, která čítala téměř šest minut. Tato část hry skočila poté, co Hruška obkroužil branku a bekhendem se pokusil překonat Konráda, olomoučtí si ale jeho pokus pohlídali.

V Olomouci byla k vidění doslova infarktová třetí třetina. Vítkovičtí se museli uklidnit, a vrátit se k zodpovědné obraně. To ale překazil Kalus, který ve středním pásmu krosčekem srazil k zemi Černého. Olomouc dostala necelých sedm minut před koncem třetí třetiny k dispozici přesilovou hru. Tvrdě pálil Ondrušek s Navrátilem. Olomoučtí svírali vítkovické v obranné třetině, ale Stezka držel naděje Vítkovic na návrat série do Ostravy. Vítkovice se ubránily a Kalus se tak mohl zapojit do hry. Do konce utkání zbývaly dvě minuty, když byla po akci olomouckých posunuta branka. Minuta a deset vteřin zbývala do konce třetí třetiny, když Konrád zamířil na střídačku. V posledních vteřinách zasáhl Ondrušek Lakatoše zcela úmyslně hokejkou do hlavy a vítkovického útočníka se vydal mstít Kalus, který zápasnickým chvatem srazil olomouckého kapitána k ledu. Oba hráči inkasovali pětiminutový trest za bitku a Ondrušek navíc dvě minuty za vysokou hůl. Kalus byl však za svou mstu vyloučen na dvě minuty za hrubost a Olomouc tak pokračovala se šesti bruslaři proti pěti vítkovickým.

8. Kozí příběh maca

I přesto to ale byli právě domácí, kteří v jedenácté minutě otevřeli skóre teprve z druhé střely na branku. Kunc u mantinelu přebruslil Poláka a přesnou přihrávkou vybídl ke střele Buriana, který zamířil přesně nad Stezkovo rameno – 1:0. Byl to právě Burian, který se dostal k další střele olomouckých a Stezka si připsal důležitý zákrok. Olomouc začala kousat a v obrovské šanci byl Tomeček, který ale z mezikruží Stezku nepřekonal. Na druhé šanci měl dobrou příležitost také Hruška, který ale střelou bez přípravy netrefil branku. V poslední minutě neudržel nervy na uzdě Flick, který inkasoval dvouminutový trest. Nicméně přesilová hra domácích neměla dlouhého trvání, neboť Krejčí odpálil hokejku, kterou se pokoušel z ledu zvednout Lakatoš, což rozhodčí správně ohodnotil dvěma minutami. Druhou třetinu začaly oba týmy ve čtyřech a ke své pověstné střele se na pravém kruhu dostal Solovjev, ale tentokrát jeho střela mířila mimo. Po Krenželokově zadovce se kotouč od Bittenových bruslí odrazil směrem na Konráda, který ale udržel beton na ledu.

Ještě před pár lety s námi vyhrával akademická mistrovství 👨‍🎓🏆 a teď má medaili z mistrovství světa! 🥉🇨🇿 Velká gratulace @vejmelkarl 🥳 @narodnitym #ceskyhokej #hcmuni @muni_cz @sport_muni #brno #muni #hokej zobrazit více... Letošni Majáles byl 🔝 Přes den jsme měli program u našeho stánku 🏒🥅 a večer odvaz v davu 🥳🤘🎶 Všem fanynkám přejeme, ať nám neuschnou 😏 Fanouškům a hráčům pak něco dobrého za koledu 🐣 A všem samozřejmě příjemné Velikonoce! 😇 zobrazit více...

Vítkovicím se jejich vytrvalost vyplatila! Po závaru před brankou, který způsobila Prčíkova střela od modré čáry, se kotouč dostal k Marku Kalusovi, který propálil Konráda – 2:2. Po buly v obranném pásmu Švrček zcela jednoznačně vypálil kotouč mezi diváky. Rozhodčí však vylučovat nechtěl a nakonec se tak stalo až po intervenci Poláka a poradě rozhodčích. Opakované záběry však hovořily zcela jasně. A Vítkovice trestaly dokonale. Olomoučtí se nedostali k vyhození, kotouč od mantinelu putoval k Solovjevovi a ten jej okamžitě přesunul na druhou stranu na Lakatoše, který střelou švihem překvapil Konráda na první tyči – 2:3. Olomoučtí se nevzdávali a tlačili vítkovické hráče do defenzivy. Po souboji u mantinelu vyplaval kotouč k Davidu Krejčímu, který přesně zamířil do horního roku Stezkovy branky – 3:3. Ale vyrovnaný stav nevydržel moc dlouho. Lakatoš individuálně zavezl kotouč do útočného pásma, kde o něj sice přišel, ale volný puk si našel Lindberg, který propálil bránící hráz těl a trefil volný prostor nad vyrážečkou – 3:4.

HC Oceláři Třinec HC Olomouc 5: 1 24. HC Vítkovice Ridera HC Olomouc 5: 3 21. HC Olomouc HC Rytíři Kladno 4: 3 19. HC Zlin HC Olomouc 3: 2 07. Bílí Tygři Liberec HC Olomouc 4: 6 05. Králové HC Olomouc 5: 1 02. HC Olomouc HC Vítkovice Ridera 2: 0 31. 10. Energie Karlovy Vary HC Olomouc 3: 2 + 29. HC Olomouc HC České Budějovice 2: 5 26. HC Plzeň 1929 HC Olomouc 6: 1 24. HC Olomouc HC Sparta Praha 4: 3 + 21. BK Mladá Boleslav HC Olomouc 0: 2 17. HC Kometa Brno HC Olomouc 4: 1 15. HC Olomouc HC VERVA Litvínov 1: 0 10. HC Pardubice HC Olomouc 0: 1 + 08. HC Olomouc HC Oceláři Třinec 1: 2 30. 09. HC Rytíři Kladno HC Olomouc 2: 3 28. HC Olomouc HC Zlin 4: 2 26. HC Olomouc Bílí Tygři Liberec 3: 1 24. Králové 2: 3 19. HC Olomouc Energie Karlovy Vary 3: 2 + 17. HC České Budějovice HC Olomouc 5: 2 14. HC Olomouc HC Plzeň 1929 4: 1 10. HC Olomouc BK Mladá Boleslav 3: 2 +