Číslo Cestovního Dokladu

October 11, 2022, 7:44 pm

O odepření vydání nebo o odnětí cestovního dokladu rozhoduje orgán příslušný k jeho vydání. Cestovní pas, diplomatický pas a služební pas se vydává s územní platností do všech států světa a s dobou platnosti na 10 let. U občanů mladších 15 let je doba platnosti zkrácena na 5 let. Cestovní doklad je neplatný, pokud uplynula doba platnosti, která je v cestovním dokladu uvedená nebo pokud držitel cestovního dokladu pozbyl státního občanství nebo pokud zemřel či byl prohlášen za mrtvého. Cestovní doklad se může stát neplatným, na základě rozhodnutí příslušného orgánu o tom, že držitel cestovního dokladu podstatně změnil podobu nebo že cestovní doklad je poškozen tak, že zápisy v něm uvedené jsou nečitelné či je porušena jeho celistvost nebo cestovní doklad obsahuje nesprávné údaje nebo neoprávněně provedené změny. © – Sbírka zákonů, judikatura, právo |

Doklady pro cestování v EU - Euroskop

". 6. je-li dítě do 18 let věku zapsáno v cestovním dokladu rodiče, v rubrice se vyplní číslo cestovního dokladu rodiče, u něhož je zapsáno, rubrika 7.

Za toto dítě podá žádost rodič/zákonný zástupce. Do pasu se následně vylepí dva (více) vízové štítky. Pakliže je dítě zapsáno v pase rodiče /zákonného zástupce, ale nebude cestovat v jeho doprovodu, musí mít dítě vlastní pas. Právní zdroje: ○ Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 810/2009 ze dne 13. července 2009 o kodexu Společenství o vízech ( vízový kodex) – článek 12 ○ Zákon č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území ČR a o změně některých zákonů – § 108 Užitečné odkazy: ○ Ministerstvo vnitra – Cestovní doklad ○ Databáze PRADO

Council of the European Union - PRADO - Zkontrolovat platnost čísel dokladů

Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC) vám k čerpání zdravotní péče v zemi vašeho nového obvyklého bydliště nestačí. Evropská komise dříve provozovala mobilní aplikaci, kvůli konci roamingových poplatků v EU však provoz mobilní aplikace evropského průkazu zdravotního pojištění ukončuje. Nově jsou veškeré informace k dispozici na webové stránce Komise v sekci Jak průkaz používat. Zde si uživatel zvolí konkrétní zemi, do které cestuje, a poté se mu zobrazí důležitá telefonní čísla, konkrétní podmínky zdravotního systému daného státu, otázky finanční spoluúčasti při ošetření a další důležité informace, které na cestách po EU můžete využít. Informace jsou každý rok aktualizovány v 23 jazycích EU. Další odkazy Brožura Cestování po Evropě 2012-2013 na oficiálním portálu EU Portál Vaše Evropa – Cestování Ministerstvo vnitra – informace o vydávání občanských průkazů a o jejich typech

PRADO Vyhledávání podle názvu dokladu Znaky použité v původním názvu popsaného dokladu jsou převzaty co nejpřesněji (jak jsou uvedeny v dokladu) v jednotlivých evropských písmech. Glosář PRADO Glosář PRADO - Odborné termíny týkající se zajišťovacích prvků a obecně problematiky zabezpečených dokladů (v abecedním pořadí). Slovník PRADO - Seznam často užívaných termínů a výrazů ve všech podporovaných jazycích. Uznávané cestovní doklady Seznam cestovních dokladů, které opravňují držitele k překročení vnějších hranic a které mohou být opatřeny vízem, podle rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady č. 1105/2011/EU ze dne 25. října 2011 Zkontrolovat platnost čísel dokladů Seznam odkazů na internetové stránky s informacemi o číslech neplatných dokladů Kontakty PRADO Bez ohledu na původ dokladu se s veškerými dotazy prosím obracejte na své národní kontaktní místo pro doklady totožnosti a cestovní doklady. Kontrola čísla dokladu představuje doplňkový nástroj pro potvrzení platnosti či neplatnosti dotyčného dokladu.

Cestovní doklady v České republice | epravo.cz

Občanský průkaz Od vstupu České republiky do Evropské unie (1. května 2004) je možné kromě cestovního pasu využít pro cestování po EU také občanský průkaz. Po přechodnou dobu bylo cestování po členských zemích omezeno českým zákonem pouze na občanské průkazy se strojově čitelnou zónou. Zákonem č. 140/2008 Sb., který mimo jiné doplňuje zákon o cestovních dokladech, se toto omezení ruší. Od 25. dubna 2008 je tedy možné k překročení hranice s členským státem Evropské unie jako cestovní doklad použít jakýkoliv platný občanský průkaz. Ostatním členským zemím byly všechny vzory platných občanských průkazů České republiky předány. Legislativně vychází možnost cestování po členských zemích Unie na identifikační doklad ze směrnice Evropského parlamentu a Rady č. 2004/38 o právu občanů Unie a jejich rodinných příslušníků svobodně se pohybovat a pobývat na území členských států (konsolidované znění). Konkrétně se jedná o ustanovení Kapitoly II – článek 4 (Právo na opuštění území) a článek 5 (Právo na vstup).
  • Doklady pro cestování v EU - Euroskop
  • Eden bystřice nad pernštejnem koupaliště
  • Mlžení dioptrických brýlí
  • Tři přání by Liane Moriarty | Goodreads
  • Souhrn všech nastavení a vychytávek u FORDŮ - Forum ford-club.cz
  • Council of the European Union - PRADO - Zkontrolovat platnost čísel dokladů
  • Peroutka milan přítelkyně
  • Karaoke skladba Tohle je ráj (úprava) od: Argema - Karaoke zábava
  • Číslo cestovního dokladu
  • Poradna: Maminka si zlomila nohu, mám nárok na ošetřovné? - iDNES.cz
  • Bodavá bolest hlavy v jednom místě 2020

Pro cesty do ČR / schengenského prostoru pas musí -být vydán v předchozích 10 letech (tzn., že nesmí být starší než 10 let, i když je stále platný, např. po prodloužení), -být platný alespoň 3 měsíce po předpokládaném odjezdu z ČR / schengenského prostoru, -obsahovat alespoň 2 prázdné stránky. Tyto podmínky musí být splněny, aby žádost o vízum byla přijata. Pas není platný a nelze do něj vyznačit vízum, vykazuje-li jednu nebo více z těchto známek: -uplynula doba platnosti v něm uvedená, -byl poškozen tak, že zápisy v něm uvedené jsou nečitelné, -je porušena jeho celistvost, -obsahuje nesprávné údaje nebo neoprávněně provedené změny, -fotografie v dokladu neodpovídá skutečné současné podobě držitele. Zastupitelský úřad ČR může vystavit vízum pouze do pasu, který ČR uznává. Informace o uznávání cestovních dokladů státy schengenského prostoru jsou k dispozici na webové stránce Evropské komise. Děti starší 15-ti let předloží vlastní pas. Děti mladší 15-ti let mohou být zapsány v pase rodiče/zákonného zástupce.

Lze vydat i jiný cestovní doklad a to na základě mezinárodní smlouvy, kterou je Česká republika vázána. Výše zmíněný zákon stanoví obligatorní náležitosti, které musí cestovní doklad obsahovat jako jméno a příjmení občana, den, měsíc a rok jeho narození, rodné číslo, pohlaví, státní občanství, u diplomatického či služebního pasu také diplomatickou či služební hodnost, podpis a podobu občana, číslo dokladu, jeho územní a časovou platnost, datum vydání a orgán, který jej vydal. Do cestovního dokladu se na žádost občana mohou dopsat i další údaje. Jde o údaje o dětech mladších 15 let a údaje o získaných titulech a vědeckých hodnostech. Na hraničním přechodu může Policie ČR do cestovního dokladu občana zapsat rok, měsíc, den, hodinu a směr opuštění území, počet dětí cestujících v doprovodu rodiče a název hraničního přechodu. Pokud občan o zapsání těchto údajů požádá, pak je příslušník Policie povinen jeho žádosti vyhovět a údaje do cestovního dokladu zapsat. Základní podmínkou, kterou je nutno splnit, aby byl občanovi vydán cestovní doklad, je podat žádost o vydání cestovního dokladu.